| Lenkuta a întrebat:

spuneti-mi citeva citate despre increderea in sine!
FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| alexmarton a răspuns:

Tia
placut?

3 răspunsuri:
| alexmarton a răspuns:

Ok big grin is multe
daca lupti pentru o cauza nobila, nu renunta si nu uita pentru ce lupti.

"Din moment ce vei prinde incredere in tine, vei stii cum sa traiesti."
― Johann Wolfgang von Goethe, Faust

"Increderea in sine este esenta eroismului."
― Ralph Waldo Emerson

"Orice cale exista, dar calea ta este calea sorti.Nu te lasa invins"
― Henry David Thoreau, Walden

"Ai incredere ca poti si vei fi pe jumatate acolo."
― Theodore Roosevelt

"Nu fi mulțumit cu povești, modul în care lucrurile au mers cu alții.Desfasoarati propia ta poveste."
― Rumi, Essential Rumi

"Succesul este cel mai adesea realizat de cei care nu știu că eșecul este inevitabil."
― Coco Chanel, Believing in Ourselves: The Wisdom of Women

"În momentul în care te îndoiești dacă poate zbura, vă înceta pentru totdeauna să fie capabil să-l facă."
― J.M. Barrie, Peter Pan

"Odată ce credem în noi înșine, putem risca curiozitate, e de mirare, bucurie spontană, sau orice experiență care dezvăluie spiritul uman"
― E.E. Cummings

"De ce ar trebui să-mi pese ce cred ceilalti despre mine? Eu sunt Cel ce sunt. Și cine vreau sa fiu."
― Avril Lavigne

"Cel mai mare dusman creativitatea este auto-îndoială."
― Sylvia Plath, The Unabridged Journals of Sylvia Plath

"Dacă mintea mea poate concepe,
Inima mea pot să cred,
Știu că pot realiza!"
― Jesse Jackson

"Cheia viață este acceptarea provocări. Odată ce o persoană se oprește face acest lucru, el e mort."
― Bette Davis

"Un diamant nu începe lustruit și strălucitor. A fost o data nimic special, dar cu o presiune suficient si timp, devine spectaculos. Sunt ca diamantul."
― Solange nicole

"Crede in tine aici si-l va face mai puternic decât ați putea imagina vreodată."
― Sarah Dessen, Keeping the Moon

"În cele mai întunecate ore trebuie să credem în noi înșine."
― Terry Goodkind, Faith of the Fallen

"Mândria ține capul sus atunci când toată lumea din jurul tău are lor plecat. Curajul este ceea ce face o faci."
― Bryce Courtenay

"Ce mintea poate concepe si crede, precum și dorința inimii, ce se poate realiza."
― Norman Vincent Peale

"Încrederea în sine, nu este același lucru ca și ego-ul. Acest lucru nu este să spun că cele două nu (mai frecvent), mână în mână dans pe stradă, împingerea pe bătrânele din trecerile de pietoni și lovind pisoi pentru copii. Dar ei sunt cu siguranta nu aceeași entitate. Ego-ul se gândește aveți toate răspunsurile. Încredere în sine este de a ști nu aveți răspunsuri, dar fiind destul de sigur că va fi capabil să le găsească."
― Maggie Stiefvater

"Zaphod mărșăluit rapid în jos pasaj, nervos ca dracu ', dar încearcă să-l ascundă de striding intenționat."
― Douglas Adams, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

"Nu-ti pierde energia încercând să schimbe opinii... Fă-ți treaba, și nu-mi pasă dacă le place."
― Tina Fey, Bossypants

| Lenkuta explică (pentru alexmarton):

Mersiii :*

| alexmarton a răspuns (pentru Lenkuta):

Ma bucur ca ti-a placut :*