| alina88 a întrebat:

Stie cineva cum posibil sa aduc un catel din tara in Italia? si cu ce anume (eu nu pot sa ajung in ro sa-l iau).va multumesc anticipat!(ce acte si ce conditii trebuie sa indeplinesc)

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Singurul mijloc de transport care accepta animale este avionul.
In primul rand,ai nevoie de carnetul de sanatate cu totul la zi+antirabicul,pasaport si cip.
In al doilea rand, ai nevoie de o cusca de transport.
Din ce stiu trebuie sa platesti bilet si pentru el, cineva zicea ca de la Iasi, daca nu ma insel, pana la Bucuresti e in jur de 70lei. Ti-am zis asta ca sa-ti faci o idee.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pasaport+carnet cu vaccinuri+cip+cusca transport.ti-l pune cineva la avion si acolo il ridici.

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Depinde. este pui? este matur? iti trebuie o cusca speciala daca doresti sa il aduci cu avionul. + pasaport + toate vaccinurile facute la timp.