| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Ce acte imi trebuie si ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa ma inrolez in armata? am 12 clase fara bac. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate conditiile pentru soldat profesionist pe site-ul oficial al MApN. De asemenea te poti duce la Centrul Militar Judetean.

| Fallen1Angel a răspuns:

Minim 10 clase.
Dar acum e cu niste punctaje, adica daca ai liceul terminat cu diploma de bac pleci de aici cu un punctaj anume.
Cine nu are pleaca din start cu 0 puncte studii. La Breaza poti lua probele si declarat admis dar nu te poate repartiza pentru ca locul tau il v-a lua altul care a avut un punctaj mai mare decat tine.

| SirxSensei a răspuns:

BAC-ul in primul rand, sau mai asteapta poate vine razboiul si introleaza si cu 8 clase! happy succes

| Gabitzu246 explică (pentru SirxSensei):

Trebuie sa ma inroleze ca au nevoie de carne de tun big grin