| DMAlexa a întrebat:

Sunt fata si nu prea ma descurc la telefoane asa ca am nevoie de ajutor. Azi mi-am schimbat cartela si am bagat o extraoptiune la care zicea ca am si internet inclus. Am primit un mesaj in care scria ca trimit msj la 638 cu textul ACTIVARE si internetul se va activa. Am trimis mesajul dupa care am primit unul in care zicea ca pot sa navighez pe internet fara griji, dar am incercat si nu merge. Stie cineva ce ar trebui sa fac? Va multumesc! ♥

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si mie mi-a luat mult timp sa imi dau seama...laughing Nu stiu ce extraoptiune ai si nici ce telefon ai, dar trebuie sa umblii la setari ca sa stabilesti profilul de internet.Eu de ex dau la aplicati si sunt acolo niste optiuni de unde pot sa setez si mai intru si la navigator, apoi dau la setari si setez si acolo.E complicat dar iti dai seama si singura.

| CristiUcV a răspuns:

Ai restartat telefonul dupa ce ai primit si instalat setarile de internet?

| AureStar98 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi la setarile de internet si sa schimbi profilul.mie asa mi-a mers..acuma depinde si de telefon sau daca ai urmat toti pasii

| claudiutucmeanu a răspuns:

Ce telefon ai?

| jony92 a răspuns:

Ce cartela ai? Iti trebuie setarile pentru net.