| Catyy96 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati dau fundita.
Azi mi-am luat o noua cartela vodafone si am sunat la *147# pentru a activa internetul pe mobil si scria ca o sa primesc mesaj cand o sa se activeze si sa sunt dupa aia la *100# pentru a primi 50MB cadou pentru o saptamana, am sunat toate bune si frumoase apoi am primit iar ca am primit cadoul si sa intru pe siteul vodafone mi-a dat si linkul si mai scria ca gasesc orice pe internet.Am incercat sa intru pe internet dar nu merge nici sa intru pe internet nici pe messenger.Telefonul meu este Samsung Galaxy 550

Samsung Galaxy 550 iti aduce placerea de a naviga pe internet si posibilitatea de a-ti personaliza telefonul dupa bunul plac cu toate aplicatiile de care ai nevoie, pe care le poti descarca de pe Android Market. Iti poti accesa conturile de e-mail sau poti sta la chat cu prietenii pe messenger.
Telefonul meu este Samsung Galaxy 550.PLS AJUTATI-MA! Scz categoria.

Răspuns Câştigător
| EdwLo a răspuns:

E simplu, poti sa te duci la un dealer Vodafone, si rogi frumos pe cineva de acolo sa te ajute sa faci setarile.

Sau le poti lua de la ei de pe site.

Ai nevoie de setarile specifice operatorului de la care ai net.
Tie nu iti functioneaza netu pentru ca nu sunt configurate
Vodafone nu permite trimiterea automata a setarilor pentru net pentru telefoanele cu sistem de operare Android. (inca)