| Lolo_7183 a întrebat:

:* sunt lorena si as vrea sa stiu la cat timp l eapar ochii cateilor abia nascuti? big grinbig grin deoarece mia fatat cateaua si au trecut deja 9 zile si pui nu au ochi inca sad thinking

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy la 14 zilehappy

| bulina99wtf a răspuns:

Mai trebuie sa astepti putin.Cam inca 2 saptamani la unii chiar mai mult. Daca au deschis ochii nu inseamna ca pot vedea.Deabia dupa o luna de la nastere vor incepea sa vada.La inceput nu vor auzii dar dupa inca 1 saptamana dupa ce deschid ochi vor incepe sa auda.Crede-ma si mie mi-a fatat cateaua si acum puiutii au 2 luni.Iti spun din propria experienta!

| Maria123 a răspuns:

A DOUA SAPTAMANA
In aceasta saptamana, puii incep sa auda. Unii pui pot deshide ochii deja, dar nu este neobisnuit ca unii pui sa mai tina ochii inchisi inca o saptamana.

( in caz ca vrei sa citesti mai multe: http://www.clearpassion.ro/westie/primelelluni.html )