| KinderBeeeib a întrebat:

Heeey.Pentru cei care imi stiu intrebarea precedenta pentru cine nu va mai zic odata : o catea din cartier bolnava de ceva la plamani a fatat 9 pui care au in jur de 6 zile.
Deci locul unde a fatat este prost pozitionat straight face daca e sa ploua (deja e vraiste de apa si noroi ) in fine, si cum locul se darama din 5 in 5 minute si o alta cusca mai buna nu as avea cum sa fac deoarece cateaua refuza sa se miste de acolo... ma gandeam daca as putea sa iau puii in casa (nu au inca ochi ) dar mi s-a spus ca daca ii iau de langa mama nu vor rezista dar dupa parerea mea nici in frig nu ar rezista straight face ce ziceti?

Funda.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Fa-le atunci un cotet calumea, mai ales ca a venit si zapada si da-i mamei mancare ca sa poate sa-i alapteze, sa aiba imunitate ridicata.

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu poti lua si femela? Asa ar fi cel mai bine.
Ingrijirea unui pui, doi mai merge, dar la 9 nu poti face fata. Trebuie sa primeasca lapte(special sau preparat cu galbenus de ou) cu biberonul la fiecare 3 ore, inclusiv noaptea.
Incearca sa iei si cateaua. Daca iei un pui sigur va veni dupa tine.

| KinderBeeeib explică (pentru RedNose):

Stiu dar imi e imposibil sa o iau si pe ea...

| RedNose a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Fa-le atunci un cotet calumea, mai ales ca a venit si zapada si da-i mamei mancare ca sa poate sa-i alapteze, sa aiba imunitate ridicata.

| Alex299 a răspuns:

Daca ii iei de langa mama (nu ti-as recomanda) daca stii sa-i ingrijesti vor rezista iar in frig nu au nici o sansa.

| KinderBeeeib explică (pentru Alex299):

Da,dar cu am as putea sa ii iau?