| KinderBeeeib a întrebat:

Buna TPU.Deci am in cartier o catea care a fatat in jur de 9 pui acum vreo 4-6 zile(cateaua respectiva stiu ca are o boala la plamani si ceva pentru ca face vreo 3-4 serii de pui pe an ) cateii sunt fatati undeva in fata unui bloc unde locuiesc multi copii care practic ii tortureaza straight face in fine,mama cateilor nu prea sta cu ei, decat cand isi aminteste iar eu sunt la scoala de la 12 la 17 deci e mai greu laughing oricum am cateva intrebari :

1.La ce varsta le vor da ochii cateilor?
2.Cum ar trebui sa le improvizez cusca (actuala e din carton si ciolofan si inauntru e o patura ).
3.Cum ar trebui sa ii ingrijesc?

Fundaaa! big grin

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

1-la 3 saptamani/2-peste aia daca ai putea sa incropesti una din scanduri/3-daca nu-i alapteaza destul, o sa inceapa sa manace singuri pe la 3-4 sapt.le dai lapte cu granule muiate in el.Cand au 1 kg le dai cate o pastiluta contra viermilor.

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Vreau sa mai adaug ceva si sa corectezi ce s-a zis in raspunsul castigator:
1. Dupa 9-10 zile.
3. Trebuie sa le dai cu biberonul lapte amestecat cu galbenus de ou(laptele simplu fermenteaza si se strica la stomac, nu este ideal pentru niste pui de cateva zile/saptamani fiindca se deshidrateaza) din 3 in 3 ore pana la 6 saptamani. Dupa 4 saptamani poti sa le dai bobite royal canin starter si pana la 6 saptamani treptat scoti laptele ca sa ramana doar pe hrana solida.

| KodrutZ a răspuns:

Ai bani de vaccinuri si iti asumi responsabilitatea pentru ce vor deveni si ce vor putea face ciinii aia in citiva ani?

| KinderBeeeib explică (pentru KodrutZ):

Dawinking

| KodrutZ a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Foarte bine, atunci i-ai pe toti in casa, fa-le buletin/pasaport de javra, carnet de vaccinari si scoate-i la plimbat IN LESA si CU BOTNITA de vreo 2 ori pe zi cit sa isi faca damblaua.