| Zahir a întrebat:

Bună!
Știe cineva de unde se poate cumpăra păsări din familia Corvidae? (ciori, corbi, etc.)

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt păsări pet, să le ții în cușcă.

| Zahir explică (pentru sadrian46):

Nu a spus nimeni asta

| sadrian46 a răspuns (pentru Zahir):

Nimeni, dar sunt specii sălbatice. Numai Nic-a lui Ștefan a Petrei vindea pupăza la iarmaroc.

| Zahir explică (pentru sadrian46):

Sunt studenta la biologie, doresc doar să fac o analiză pentru licență care durează o oră și gata. sper că ți-ai liniștit acum sufletul.

| sadrian46 a răspuns (pentru Zahir):

Eu aveam sufletul liniștit și înainte să citesc întrebarea ta. Nu ai cum și de unde să cumperi o corvidă, nici măcar pentru o oră și gata.

| Zahir explică (pentru sadrian46):

Se poate, că altfel nu întrebam. Dar mersi de ajutor. puteai veni cu fraza asta de la început, nu să te simți ofensat