| MihaelaMykydutza a întrebat:

Buna tocmai mi-am luat o pisica siameza si mai am una, cand au facut cunostiinta au facut foarte urat.Si ciresica nu siameza cealalta a plecat de acasa si imi pare foarte rau crying ce as putea face daca nu vreau sa aleg pe care dintre ele sa le pastrez am vrut doar sa-i faca companie aceea pisica siameza dar nu prea i-a placut...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vrei doua pisici cel mai indicat e sa le iei pe amandoua in acelasi timp.
Altfel prima pisica se va simti jignita si geloasa, acum ce poti sa faci e sa o cauti si sa speri ca se va intoarce si sa ii acorzi atentie primei pisici.
Reactia e perfect normala, ai mei s-au luat la bataie cand s-au vazut si tot asa a fost in primele zile iar primul motan era foarte sensibil, vulnerabil si devenise iar salbatic. In sensul ca miorlaia daca-l atingeai si musca din ura. Nu e de joaca cu sentimentele lor.

Incearca sa o mai strigi/cauti.

Succes.

1 răspuns:
| XxDream a răspuns:

Nu te îngrijora. Pisicuța ta va veni acasă (cred) sunt 60 % șanse. Iubeșteo pe cea care încă e la tine și dacă cealaltă se întoarce atunci încearcă să le împaci stând cu ele foarte mult timp Incearcă să le iubești pe aman 2 în acelasi timp aratăi pisicii tale cea geloasă că tu o iubesti si pe ea nu doar pe nou venita.^^. Succes happy. Fundițăă plz.