| lallala07 a întrebat:

Am acasa o pisica siameza, are cam o luna. Am scos-o de vreo 2-3 ori afara si am observat ca a luat purici. I-am facut baie dar tot mai are.Imi puteti da va rog un site de unde pot comanda ceva pentru purici pentru varsta ei? Multumesc, funditahappy

Răspuns Câştigător
| MadaxElena a răspuns:

Solutie pentru purici de la pet shop b-). zgarda anti-purici. sampon pentru pisici...Le gasesti la pet shop.

4 răspunsuri:
| Illegalfreako a răspuns:

Veterinarul iti va da cea mai buna recomandare. Dar sa stii, picaturile de purici costa in jur de 20 de lei.

| AlinaCurca a răspuns:

Cel mai bine este sa o duci la medicul veterinar. Fiind foarte micuta, el stie cel mai bine. Pana intr-un an ai mare grija cu ce ii dai. Plus, nu uita de control si de vaccinuri. Pisicuta mea tocmai a facut un an si nu i-am dat nimic fara medic.

| andreea_2870 a răspuns:

Draga mea scumpa pisica nu trebuie scoasa afara; mediul ei este casa.la fel e si la casa cine are pisici si sunt afara tinute au purici. normal pisicile nu trebuie tinute nicaieri, din punctul meu de vedere. eu lucrez ca doctor veterinar si stiu. in primul rand poti sa mori daca iti ramane un par pe plamani oricum sfatu lmeu e sa o dai si sa-ti ei de exemplu alt aniaml de companie pentru sanatatea ta si pentru necesitati mici de exemplu; papagali perusi, pesti, broasca testoasa si hamsteri. site-ul meu ideal ar fi sa scrii asa; tratamente pentru pisici cu purici pentru toate varstele. daca iti place da-mi prietenie pe cont ca sa stiu. pa