| Maria897 a întrebat:

Buna TPU! 1. Când intră cățelele in calduri?(a mea a fost si a fătat in noiembrie) Întreb pentru că aș vrea să știu când urmează să se împerecheze.2. Poate rămâne gestantă dacă nu e in calduri?(deoarece cățeaua mea este la bunica mea și e înconjurată de ceilalți câini, sunt foarte stresata pentru ea, iar tata nu vrea să o ducă la sterilizat.Mentionez că stăm la 5 ore de bunici și bunicii nu au cum să o ducă la sterilizat.Multumesc!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Cam peste 12 luni de la estrul precedent;
2. Nu.

| mi25 a răspuns:

Nu exista o perioada exacta, dar nu vor trece mai mult de 6 luni. E posibil si dupa 2 luni doar.

| Cksihja a răspuns:

E prea devreme acum, peste câteva luni atuncea.

| AndreiNrcs a răspuns:

Dificilă întrebare, spune-le Părinților tăi aceasta.