| diabolykull a întrebat:

As vrea sa achizitionez un ciobanesc german, cam in ce luna fata catelele. Intra in calduri la 6 luni dar fata la...
Va rog sa ma ajutati!happy

Răspuns Câştigător
| αntoniα a răspuns:

Sall!
Gestatia la catele este cuprinsa intre 56 si 67 de zile, iar varsta optima pentru reproductie este de 2 ani.
Asigura-te ca iti vei cumpara micutul de la o canisa cunoscuta, roaga proprietarii sa iti arate parintii cainilor ca sa vezi starea lor.
Daca iti doresti catelul in primavara tarzie sau inceput de vara e perfect.
Daca doresti niste sfaturi pot sa ti-le dau pentru ca am o catelusa de ciobanesc german de 9 luni si o am de la 5 saptamani.
Sper ca te-am ajutat!
Paaaa!
^.^

3 răspunsuri:
| dani0078 a răspuns:

In mod normal, gestatia la caini este cuprinsa intre 56-63 zile

| diabolykull explică:

Cam in ce anotimp, eu as vrea cam prin primavara-tarzie, inceputul verii?