| ranki a întrebat:

As dori sa stiu daca atunci cand cateaua ramane gestanta, perioada de calduri trece sau nu

2 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Daca femela ramae gestanta perioada de calduri trece Dar se poate ca inca sa mai accepe o monta sau chiar doua.

| RedNose a răspuns:

O catea este in calduri in medie 3 saptamani. Daca a fost dusa o data la mascul,nu-i trece,cu toate ca, de obicei, raman gestante de la prima monta. Chiar daca e gestanta, pana nu trece acea perioada de calduri, femela inca isi cauta mascul si accepta o monta cu unul.