| beautifulkiss a întrebat:

Buna TPU aceasta intrebare este pentru detinatorii de porcusori de guineea.
As dori sa stiu cum va jucati cu porcusorul vostru.Eu nu prea stiu cum sa ma mai joc cu ea, o iau in brate, o mangai, o las sa umble si sa imi faca ce ii place(sa ma lingalaughing dar sunt mai vechi.
P. S:O am de un an si 2 luni daca va ajuta.
Multumesc anticipat si Sarbatori Fericite!

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

@Maria porcuşorii NU sunt hamsteri! ei NU aleargă în roată O-o.

Eu am 2 porcuşori de guineea ( mai ia o femelă de preferat pui, de la adopţie ) se vor înţelege f. bine. Tu nu prea ai cum să te joci cu ei, dar 2 de acelaşi sex sunt prieteni nedespărţiţi păcat că a stat 1 an singură. Porcuşorii sunt animale care trăiesc în grup are nevoie de o prietenă.

Îţi recomand să citeşti www.gemon.ro un site numai pentru porcuşori vei vedea cum trebuie hrăniţi, îngrijiţi, ce au voie şi ce nu, etc.

T.

2 răspunsuri:
| maria3111 a răspuns:

Are roata in cusca? joacate cu o mingiuta...nu merge la toti a mea se joaca dar nu stiu cum reactioneaza a ta...

| SadBoyForever a răspuns:

Cum fac sa uit moartea porcusorului meu de guineea il aveam din 2007 crying