| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Acum 2 zile mi-am luat un Yorkshire Terrier si are 2 luni si deja cantareste 2 kg, cand am vb cu proprietariul mi-a spus ca este Yorskhire Terrier toy sau mini nu mai stiu sigur si cand m-am dus ieru la veterinar pentru vaccin mi-a spus ca ajunge pana la 5 kg jum 6. cat de mare se poate face? Chiar poate ajunge pana la 6?
Funda multumesc

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred că va depăși 3/4 kg, deși greutatea acestei rase, poate atinge (și) 5 kg, la vârsta maturității.
Ai grijă cu alimentația zilnică, nu-l îngrășa, în rest, sănătos și jucăuș să-ți fie. Să te poți bucura de el.
http://i.imgur.com/O4kIQ07.jpg

| Sila123 a răspuns:

Da poate ajunge pana la 6 kilograme.