| veronique122003 a întrebat:

Acum aproximativ un sfert de ora mi-am luat un papagal Micul Alexander. Sunt foarte fericita! happy Este speriat si sta agatat de barele de la colivie. Este verde, are un an, are cioc rosu, deja a inceput sa i se formeze gulerul deci e baiat asa cum mi s-a spus si de la pet-shop, are in jurul ochilor rosu si o codita lunga si un penaj foarte frumos si ingrijit si pare sanatos. Am doar o intrebare. Ce ar trebui sa fac acum?

Răspuns Câştigător
| Antonika_Anto_1994 a răspuns:

Ar trebui sa il lasi sa se acomodeze sa nu faci niciodata greseala sa ii dai drumul cum l-ai cumparat lasa-l sa se obisnuiasca cu camera, vorbeste cu el, alinta-l si dupa aproximativ o luna ii poti da drumul daca ii dai drumul se poate lovi. Sper sa iti traiasca!

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Pai, ar trebui sa-ti cumperi o carte despre papagalii Micul Alexandru. O citesti in intregime si o sa afli cum sa-l ingrijesti corect. Nu ti-as recomanda sa citesti de pe net, cine stie ce prostii gasesti pe acolo si iti ingrijesti necorespunzator animalutul. Si eu mi-am achizitionat o carticica despre perusi, si am aflat foarte multe despre ei. Cartea nu costa foarte mult deci o poate cumpara oricine.

| veronique122003 explică (pentru RaduTN):

Ai putea sa imi dai exemple? happy

| matrix100 a răspuns:

Nu ma pricep, dar eu as inchide geamurile si l-as lasa sa zboare prin camera happy