| Andrada01 a întrebat:

Buna TPU acum patru luni mi-am achizitionat o pereche de perusi ..tot incerc sa-i dresez cateodata mai ma lasa femela sa o mangai.dar masculul ma ciupeste rau....nu mi se urca pe deget nu stiu ce sa fac am citit pe net ca daca i despart cand i dresez o sa imi fie mai usor sa-i dresez dar am incercat si se strigau unul pe altul, nu pot sa stea separati...helppp

3 răspunsuri:
| Eoop23 a răspuns:

Eu zic sa nu-i desparti pentru ca cum ai zis situ, saracii se striga amandoi...Eu zic sa-i tii impreuna si sa tot vorbesti cu ei pentru ca si eu am un papagal care l-am luat de mic si vorbeste si este perus.
Mult noroc in continuare! Sper ca te-am ajutat!
P.S nu ii despartii

| Andrada01 explică (pentru Eoop23):

Vorbeste? perusii vorbesc?

| Eoop23 a răspuns (pentru Andrada01):

Da,am si eu un papagal care l-am luat de mic si l-am invatat sa vorbeasca...stie sa vorbeasca tot ce-l intrebi.Dar ca sa-l inveti trebuie sa-i repeti in continuu, sa vorbesti cu el.