| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Ajutor! Ce aparatura au nevoie pesti neon si xifo? Pompa de aer este alt lucru fata de filtru? Pentru ce se folosesc?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Paul2711 a răspuns:

Salut. Pompa de apa oxigeneaza apa permanent iar in aceasta pompa de apa se afla un filtru(un burete de obicei din plastic) care retine impuritatile din apa si o mentin cat de cat curata. Cu aceasta aparatura nu trebuie sa schimbi apa atat de des si cred ca este suficienta pentru orice tip de pesti. Desigur, atunci cand schimbi apa trebuie sa cureti si filtru sa nu se infunde. Sper ca iti e de folos.

1 răspuns:
| Andrei_Claudiu_1971 explică:

Am inteles.Dar daca au pompa nu le mai trebuie filtru?