| SinKode a întrebat:

Am deja 4 catei ( un ciobanesc carpatin si trei catei metis ) dar as mai vrea un caine din rasa Rottwailer...Dar parintii mei spun ca este ff greu de intretinut. Ati avea o idee cum i-as putea convinge sa-mi cumpere unul.
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Miire a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-i rogi foarte mult.Am experienta fiindca acum o saptamana i-am convins pe ai mei. Daca nu merge cu rugatul incearca sa le zici ca vei fi responsabila si asta e un fel de lucru care te poate face responsabila si matura.Promitele ca vei veni numai cu note bune la scoala si ca ii vei ajuta la treburile casinice si ai sa strangi dupa catelul tau.

3 răspunsuri:
| CamiiBăă a răspuns:

Buna! Eu zic ca ar trebui sa ii rogi sa iti cumpere unul si sa le promiti ca o sa ai grija de el.

| SlenderWomen a răspuns:

Eu deja am un rottwailer pe jumatate lup e pui si chiar nu e greu de intretinut dar cand o fi mare a zis un vecin ca tree sa faci o oala de mancare la 2 zile roaga-i foarte mult si o sa le zici ca o sa ai grija de el si multe chestii din astea

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu am un rottwailer si un pitbul rotwailerul nu e greu de intretinut.Trebuie doar sa stie cine ii stapanu la acesti caini trebuie sa le arati severitate sa stie ca uh esti sefu haitei daca nu te impui in fata lui va crede ca el e seful.Poi simplu te rogi mult de ei sa iti ia le promiti medi mari la scoala ajuti la lucru si ca numa uh o sa ai grija de catel.
SALL BAFTA!