| Denisaaa773 a întrebat:

Buna TPU! Am doua întrebări, o cățea daca sta la monta ii place sau sta pentru câine? Intreb pentru ca imi văd cățeaua in curte ca umbla după câini si câini la fel.Și dacă ea nu vrea sa facă sex cu un câine ea mu face sau e obligată? Va rog sa nu va luați de mine ca am pus întrebările astea dar sunt stresată.

7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

E instinctul de reproducere, nu e vorba de placere sau altceva. Si nu este "obligata" dar in general vrea fiindca de asta e in calduri, sa ramana gestanta si sa faca pui.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, nu te îngrijora acest proces este normal, fiecare ființă, specie de animal simte nevoia de a perpetua specia, a se reproduce pentru a lăsa urmași( la fel și în cazul oamenilor, doar ca ei nu au puterea de decizie asa cum avem noi).
Este recomandat sa mergi cu cățelușa la medicul veterinar și sa o castrezi, pentru ca nașterile sunt chinuitoare și evident și durata de viata scăzută ( un câine castrat trăiește mai mult) de aici te poți informa si pe internet.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Sterilizează câinele în morții tăi și nu te mai uita la ce face cu câinii ca la filme porno

| Denisaaa773 explică (pentru Paracetamol0lol):

Frumos vorbești

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Denisaaa773):

Reformulez
Dragă concetățean sterilizează câinele pentru sănătatea lui

| Denisaaa773 explică (pentru Paracetamol0lol):

Mama vrea sa o sterilizeze in Iulie

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Cel mai bun raspuns????????????????