| RamoooNaa a întrebat:

Buna TPU.
Am gasit alaltaieri un pisoi in gunoi. Nu cred ca are mai mult de 3 zile. M-am uitat dupa maicasa, dar nimic.
De alaltaieri am inceput sa ii dau cu seringa lapte (din 2-2 ore) (lapte+miere+gălbenuş), sa il mangai pe burtica, l-am pus la căldură, insa tot miaună.
Nu stiu ce sa ii mai fac...
Eu locuiesc singură si trebuie sa merg si la liceu... Am dormit doar 2 ore de cand l-am adus si nu cred ca mai rezist...
Ce as putea face? Nu am cui sa il dau pentru ca e prea mic...
Si nici nu stiu ce sa ii mai fac sa nu mai miaune incontinuu.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Chiar dacă nu e flămând, miaună că simte lipsa căldurii mamei. Pune-l într-o cutie(pisicilor le plac cartonul și hârtia) și pune-i alături o sticlă cu apă calduță de care să se lipească. Dacă nu încetează și simți că nu mai poți, caută un „foster", adică o persoană care deține o pisică cu pui în momentul de față și să aibă grijă și de pisica ta până mai crește puțin.
Dacă mai ai nevoie de sfaturi, caută pe Facebook grupul Pisici(Cats), că sunt multe persoane dispuse să te ajute în privința asta.

1 răspuns:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Du-te cu pisoiasul la un veterinar. Poate o sa te atasezi de el si o sa il pastrezi happy