| 0PopaPorno a întrebat:

De cand mi-a fatat pisica miauna incontinuu. N-am dormit vreo 2 nopti de mieunatul ei. Vine mereu dupa mine si miauna si daca o iau in brate si o mangai tace. Cauta mereu sa-si mute puii. Inainte nu facea asa. Ce naiba are? A turbat?

Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu a turbat. Dint-un motiv necunoscut noua, umanilor, ei nu ii convine locul unde sunt tinuti puii. Incearca sa le muti locul acolo unde vrea ea sa ii duca, daca e posibil.

4 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Rasa pisicii? varsta? e prima fatare? a fost imperecheata cu mascul din rasa ei sau s-a imperecheat cu unul care la gasit primul?

| 0PopaPorno explică (pentru JammyBrooks):

E birmaneza; 2ani; da, este prima fatare; cu un motan oarecare, nu din rasa ei.

| JammyBrooks a răspuns:

Se poate sa simpta lipsa de dragoste si respect de cand au aparut puii. vrea sa se bage in seama si pentru ca nu poate sa-ti atraga atentia ia puii pentru a te avertiza ca ii muta.ar fi si ca umbli des la ei, ii atingi, i iei in mana si pe ea nu o mai bagi in seama.Din aceasta cauza isica toarce si e linistita cand e a tine in brate.
SFAT:nu o ignora cand apar puii! Se poate intrista si isi poate abandona pui! Mai ales ca bimanezele sunt un pic mai....crazy!

| rozina36 a răspuns:

Buna,toate pisicile fac asa cand au pui mici cand cresc mari de 1luna incolo nu mai face asa mama pisicilor e alintata nu stiu de ce dar cand te joci cu ea sau o mangai nu face nimic cred ca ii place foarte mult mangaiata atunci.