| Anamaria23555 a întrebat:

Bună.
Am luat un pisoi de o lună și 2 săptămâni, iar când o las singură miaună încontinuu și nu știu ce să fac...el avea o surioară și poate de asta se simte singur, mănâncă (cam cât mănâncă un pisoi mic, gen jumătate de ou fiert sau lapte) numai că e problema cu mieunatul, când aude gălăgie iar miaună și când nu aude nimic nu mai spune nimic și nu știu cum să fac să nu mai miaune atâta...I-am dat jucării și degeaba, când merg la el se oprește și începe să se joace cu toate jucăriile pe care i le-am dat, poate îmi dați niște idei ce aș putea face? Poate aveți și voi aceași problemă, menționez că pisoiul l-am luat de 2 zile

Răspuns Apreciat de Editori
| laeimbrea a răspuns:

E ceva normal până se acomodează, asa fac toate animalele cand isi schimba "casa", după câteva zile o sa se obișnuiască si nu o să mai facă asa.

Am avut si eu aceeași problemă cu un cățeluș, poți să îi dai ce i-ai da, tot asa face până se acomodează putin, atâta timp cât are de mâncare și sta in conditii bune, nu pățește nimic, o să se liniștească cu timpul. happy