| WhiseBlood a întrebat:

Am luat azi o nimfa (baiat), l-am adus acasa iar prietena mea cand voia sa il bage in cusca a scapat si a zburat putin prin camera, in cele din urma l-a prins, a ciupit-o si dupa ce l-a bagat in colivie nu mai face nimic, are si creasta ridicata. Starea lui e trecatoare sau trebuie sa fac ceva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa l pupi

| Anonimopt a răspuns:

E speriat! Mai lasă l în cușcă 2-3 săptămâni până se acomodează, apoi lasa-l prin casa, se va duce singur înapoi. Eu am o pereche de Nimfe care inca nu s au acomodat cu mine, dar le d au drumul și intră când vor ele. Sa nu îl ți undeva unde este gălăgie!