| ICanLoveYou a întrebat:

Am si eu 2 papagali de aproximativ 7 luni. Pe unul (fata) o am de vreo 2 saptamani iar pe baiat de o saptamana. Primul papagal a venit pe geamul camerei mele si am vorbit cu el si l-am prins. cand era singura nu era chiar agitata insa acum de cand i-am luat pereche e foarte agitata, il ciupeste, nu-l lasa sa manance. Acum cateva zile l-am scos din colivie pe baiat pentru ca acesta nu voia sa iasa, de fapt niciunul nu vrea sa iasa oricat as tine usita deschisa. el nu e chiar asa agitat, si a zburat putin dupa s-a asezat pe parchet, l-am putut mangaia si l-am dus la loc. cum sa fac sa nu mai se sperie fata? Adica am vrut sa o scot pe pe ea insa s-a zbatut si si-a rupt coada laughing. nu inteleg de ce e asa. si pe deasupra ciupeste rau! cum pot sa o "imblanzesc"?

Răspuns Câştigător
| ucatati a răspuns:

Fetele nu se „imblanzesc„. Ele asa sunt - salbatice! Va mai trebui ceva timp ca sa se acomodeze fata cu baiatul dar cert e ca asta nu e 100% sigur! Daca baiatul este dragastos si fata nu este asa cu el, inseamna ca nu au sanse sa se inteleaga. Totusi, daca chiar nu se vede ca incep sa interactioneze, poti pune baiat intr-o colivie si fata in alta colivie! Atunci nu vor mai exista probleme! happy
PUp:*

1 răspuns:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună! happy
într-adevăr, fetiţele sunt mai sălbatice decât băieţeii. şi de aceea trebuie să îi mai acorzi puţin timp ca să "inspecteze"casa, pentru că probabil este încă speriată de ea.