| 7753 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor. Motanul meu e posibil sa fi fost otravit deoarece a folosit mamaie solutie(picaturi) de gandaci si de o saptamana vomita aproape in fiecare zi si a slabit. Ajutor ce pot face, cum il pot ajuta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ariannakaterine a răspuns:

Eu inițial am crezut că motanul a mâncat gândacii care au fost otrăviți de otrava pusă de bunuca ta. Dacă spui că otrava a fost pusă la colțuri, iar după gândacii au umblat pe la mâncarea si apa lui, sunt sanse mici din punctul meu de vedere ca motanul tău să se fi otrăvit!
Poate motanul a slăbit din altă cauză (paraziți, afecțiuni gastrointestinale etc). Din pacate, nu îi poți îmbunătăți starea în niciun fel pana nu îl duci la veterinar, care îi va pune diagnosticul și il va trata!
Multă sănătate motănelului!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Vorbește cu veterinarul și vezi ce e de făcut. Nu mai aștepta.

| florin926481f a răspuns:

Pai si ce a facut cu picaturile ca nu inteleg.

| 7753 explică (pentru florin926481f):

Gen a dat in unele colturi ale casei si gandaci otravitu posibil au umblat pe la mancarea si apa lui

| Hollyg a răspuns:

Buna! Daca este posibil sa fi fost otrăvit, du-l la veterinar cat mai urgent. Remediile acasa e posibil sa ii facă mai mult rau decât bine.

| ariannakaterine a răspuns:

Bună! Cel mai bine este să îți duci urgent motanul la veterinar!

| 7753 explică (pentru ariannakaterine):

O sa incerc si asta cu veterinarul dar este ceva ce ar putea sa ii rezolve starea cat de cat pana il duc la veterinar? Ca smr ceam mai scump ii se simt coastele ca clapele de la pian

| ariannakaterine a răspuns (pentru 7753):

Eu inițial am crezut că motanul a mâncat gândacii care au fost otrăviți de otrava pusă de bunuca ta. Dacă spui că otrava a fost pusă la colțuri, iar după gândacii au umblat pe la mâncarea si apa lui, sunt sanse mici din punctul meu de vedere ca motanul tău să se fi otrăvit!
Poate motanul a slăbit din altă cauză (paraziți, afecțiuni gastrointestinale etc). Din pacate, nu îi poți îmbunătăți starea în niciun fel pana nu îl duci la veterinar, care îi va pune diagnosticul și il va trata!
Multă sănătate motănelului!