| DomnisoaraPopulara a întrebat:

Am o catelusa care are epilepsie. Exista vreun medicament pentru aceasta boala?
Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

DA! Există tratament! Trebuie să-l duci neapărat să-l vadă un veterinar, care, în urma unui consult cardiologic, a unor analize neurologice, o să-i prescrie un tratament special. Cățelușa trebuie examinată, numai în urma acestei proceduri i se poate prescrie un tratament. Nimeni nu-ți va oferi nimic, fără un consult special. Să știi că poți primi vești foarte bune, s-ar putea ca tratamentul să-i fie benefic, iar treptat să renunți la el, iar cățelușa să nu se mai confrunte cu aceste probleme.
Îți las un link care îți va fi de folos:
http://www.vethelp.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=2

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Da,exista. Dar nu-l va face bine, doar ii va ameliora crizele, va face mai rar sau mai usoare. Pentru un astfel de tratament trebuie sa mergi doar la medic, pastile de genul nu i se da dupa ureche cainelui.

| sindromforyou a răspuns:

Mergi la doctor si ii va da fenobarbital sau carbamazepina.