| Daikirai a întrebat:

Buna,TPU! Am o catelusa draguta dar prea jucausa. Cum sa o cumintesc?

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

E copil, las-o sa creasca.

| Luchius a răspuns:

Fi mai autoritara! Si in plus, depinde de varsta: cand sunt mici, toti sunt jucausi.

| Daikirai explică (pentru Luchius):

Are un an si a fost prea rasfatata de matusa si de mine.

| OtakuHere a răspuns:

Pai incearca sa nu o mai rasfeti. poate asa inceteaza de a se mai juca in continuustraight facesau poate ca ai avut mai multa treaba si nu ai putut sa te joci cu el.thinking

| Ruxy_4054 a răspuns:

laughing Daca este mica e normal sa fie jucausa.Profita de faptul ca o sa vina primavcara/vara si joaca-te cu ea afara, in aer liber, si, de ce nu, incearca sa o dresezi daca ti se pare ca nu ii poti tine ritmul laughing