| AlexAL275 a întrebat:

Am o cățelușa în vârstă de 2 luni și câteva săptămâni. Este metiș, mama este pitbull, iar tatăl amstaff. Ce părere aveți? Cum o să fie?

2 răspunsuri:
| Patronu1 a răspuns:

O astfel de rasa s-ar putea sa dezvolte tendințe agresive fata de alți câini, asa ca trebuie socializat de mic cu alți câini. Asta nu înseamnă să Îl arunci în țarc cu alți câini și sa te faci ca nu îl vezi, trebuie sa încerci sa ii menți atenția spre tine cu recompense atunci când este pe lângă alti câini, astfel învață că orice are de oferit alt câine el va găsi întotdeauna ceva cu o valoare mai mare la tine, după o perioada de făcut asta nici nu o sa mai bage în seama alți câini, doar pe tine. Dacă ai nevoie de sfaturi cauta pe YouTube Gabriel Cocu dresaj canin și găsești acolo tot ce ai nevoie. Bafta!

| Focutza a răspuns:

Depinde de mediul unde e crescuta. De obicei, pitbullii etc. nu sunt o fire agresiva.