| Valentina19o a întrebat:

Bunăă!
Am o femela metis(pitbull&amstaff) in varsta de 5 luni, am lipsit timp de 2 saptamani de acasa,iar in aceasta perioada a inceput sa sara la mama mea si sa traga de ea,mentionez ca o asculta foarte mult si chiar era afectuoasa cu mama,acum sare la oricine si vrea sa traga de haine si de maini tot timpul,cand o scot la plimbare prinde lantul in gura si trage foarte tare,stiti cumva de la ce se manifesta asa, cum as putea sa o linistesc?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ambele rase de caini pitbull cat si amstaff sunt caini de lupta, agili si violenti, care necesita antrenament sever si control ca altfel sare si musca sau ataca.

Este normal sa nu-i acorde atentie mamei tale, pentru ca nu ea este stapana lui,, dar atentie, ca poate sa o muste sau sa o rupa in bucati daca incearca sa se impuna in fata cainelui, fiindca astia au violenta in sange.
Ia de citeste diferentele dintre cele doua rase cat si partea comuna a lor: violenta!
https://adevarul.ro/......index.html