| maria8anutza a întrebat:

am o intrebare. De Craciun, eu si familea mea ne vom lua un catel, doar ca avem o problema, fratele meu vrea un Bulldog francez si mama vrea Beagle. Tata a zis ca vom alege impreuna ca sa fim toti de acord. Ce sa ramana? Deoarece mie imi plac amandoua rasele sad

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Ambele rase sunt niste companioane minunate, beagle-ul este un caine incapatanat, fiind caine de vanatoare odata ce a prins un miros nu iti va mai raspunde, nici la chemari nu vine cat timp este atras de ceva.
Bulldog-ul francez e un catel foarte fain, atasat de stapani si asculta la comenzile acestea.
Eu as ofta pentru Bulldog Francez.
Pana la 1 an i se da mancare anume de Juniori (ex: pedigree junior, friskies junior, chappi junior hrana uscata si conserva).
De la 6 luni ii poti da si gaturi de pui, de la 1 an nu ii mai dai junior ci Mini Adult iar de la 2 ani incepi cu Adult.
Baita cu sampon doar de la 6 luni, apa sa nu ii ajunga in urechi, fata, ochi etc.
Il poti spala cu sampon pana la gat iar pe cap doar cu putina apa.
Sa nu luati catel din Mall si nici canisa nu recomand.
Ar fi bine sa il luati de la cel putin 2 luni si cu vaccinele la zi.
Succes si O zi placuta! happy

1 răspuns:
| xxs22 a răspuns:

Bulldog francez :X si eu am unul, are 2 luni si e foarte destept