| Alb_Alexia_1997 a întrebat:

Hello lume. am o intrebare! Cum o pot convinge pe mama sa ma lase cu un bulldog francez adica caine in casa? tatal meu e de acord! mama e mai "eu nu vreau potaie in casa mea"

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ia-l impreuna cu tatal tau si cand o sa-l vada in casa o sa-i fie greu sa-l mai scoata.
Cea mai buna si eficienta metoda. Ii poti spune tatalui tau sa-ti ia unul cadou de ziua ta si atunci nu prea are cum sa-l mai scoata.

| Alb_Alexia_1997 explică (pentru Adry05):

Da, asa am sa fac! MERSI.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu poti! Atata vreme cat maam este singuar persoana care intretine casa, si ea nu este de acord sa aiba potaie in casa, nu se prea poate face nimic!
Probabil ca s-a saturat dupa cealalta potaie sa curete, sa o hraneasca, sa o spele si sa faca curat.

Cat priveste sa-l iei impreuna cu taica-tu ...eu stiu o situatie, cand femeia a cerut clar: "ori pleaca cainele, ori plec eu", deci, nu o puneti in fata faptului implinit, ca nu-o de gluma!

| FaraNumePls a răspuns:

Spune-i motivele pentru care îl vrei. Știi tu... Pro și Contra dar fara Contra 3happy