| dulcica2 a întrebat:

Am o intrebare! Eu am un perus si este cam murdar in ultimul timp! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| BornFree a răspuns:

Sa nu cumva sa incerci sa il speli ca poate sa moara! El are instinctul de a se spala.Pune i intr o sapuniera apa si apoi pune o in colivie. Daca nu merge intai in vata l sa iasa afara sa se obisinuiasca cu tine apoi ii pui pe masa sapuniera si pe el langa ea. Sper ca am ajutat

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tata a avut canari, și alte păsări cântătoare, dar nu peruși.
Nu știu dacă nu e bine la ăștia să fie 2 aducă un mascul și o femelă. Sunt niște cărți în românește despre creșterea diferitelor păsări de apartament și găsești la biblioteca orașului, dar poți da și căutare pe net cu Google.ro.
Ar trebui să îi pui în afară de apa de băut, un alt vas de apă în care să se spele!

| Pisoiul a răspuns:

Aruncal in masina de spalat...

| TeQui a răspuns:

Il speli cu putina apa dar la temperatura potrivita, nici prea rece nici prea calda... am avut si eu si mai ales ca e vara si e ff cald e bine sa ii pui colivia in cada si sa dai drumul la dus cu o apa potrivita si sa fie ca o ploaie de vara laughing ai mei nu mai puteau de bucurie

| scumpa_1830 a răspuns:

Buna. de cate ori pe saptamana ii faci curat in colivie? poate e de vina curatenia... alt ceva nu pot ca inteleg ce

| ALYNA_6249 a răspuns:

Spalal