| Gabriela112312 a întrebat:

am o intrebare urgenta am 2 catelusi sunt mici au 2 luni si au viermi si nu stiu ce as putea sa fac am aflat asta ieri cand era inchis la farmacii si unul din ei imi face spume la gura, vomita, nu se atinge de mancare si nici de apa iar celalalt imi vomita si la el am descoperit viermisorii nu la primul dar acesta mananca dar au slabit extrem de mult si nu au pic de energie
Va rog sa ma ajutati cu un sfat ce as putea sa fac
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În weekend, farmaciile veterinare sunt închise. Dar dacă vrei cu-adevărat, poți găsi și cabinete veterinare cu program nonstop sau care primesc urgențe. În funcție de oraș, le cauți numărul de telefon pe internet. Îi suni pe rând, iar unul din ei, tot se va îndura să-i ajute pe micuții "pacienți".

| Felys a răspuns:

Din pacate cand se inmultesc excesiv viermii produc niste substante otravitoare pentru puii foarte mici si pot murii daca nu li se da tratamentul corespunzator, sper sa mai ai timp sa ii salvezi pentru ca e pacat sa moara, bafta