| Cracana_Elena_1975 a întrebat:

am si eu o problema, am un catelus de 4 luni, iar de 3 zile nu mananca,vomita si daca bea putin apa, iar treaba mare e mai mult sange, am mers cu el la medic si 2 zile i-a facut tratament apoi s-a simtit mai bine era vioi, dar astazi e de nerecunoscut, parca a slabit brusc si abia se tine pe picioare, are febra, nu stiu ce sa ii mai fac sad.Va rog daca ati avut catelusi in cazuri asemanantoare un sfat, multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| AnDrEy_8110 a răspuns:

Cred ca trebuie vaccinat. Fiecare caine trece prin asta. la tara sunt arsi pe nas. Actioneaza repede happy

| Raducons a răspuns:

Se poate sa aiba jigodie(maladia carre), dupa simptome.
Este o boala grava si cu putine sanse de supravietuire sper sa nu fie.ca indicii ale bolii mai sunt secretii nazale, tuse lipsa poftei de mancare. Se poate incerca tratament cu antibiotice dar trebuie facut cat mai repede, trebuia sa aveti deja medicamentele.