| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema! Am 2 catei.O catelusa si un catelus.Catelusul vrea mai multa atentie si mananca mancarea catelusei.Ei 2 nu se prea inteleg si catelusa s-a salbaticit, nu mananca si imi este teama sa nu cumva sa moara. Dati-mi idei pentru a face ceva in cazul asta!

Răspuns Câştigător
| TheDreamerGirl a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie ceva de genu' asta. Uite ce poti face: Cand ii hranesti, hraneste-i separat, fiecare cu castronul/farfuria lui, sa nu poata ajunge unul la altul. Cel putin ai grija ca catelul (scuzati cacofonia) sa nu-i poata manca mancarea catelusei.
Sau... poti sa le dai mancare pe rand, intai catelusei, avad grija ca catelul (scuze iar) sa nu ajunga la ea pana termina de mancat. Apoi invers.
Sper ca te-am ajutat. big grin

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Amandoi au nevoie de atentie dar tu alinti catelul.fa-ti timp si mangaie si cateaua si da-i mancare separat.