| Auroradi a întrebat:

Am o pisica care nu poate sta 5 secunde fara mine. Si o am de sâmbătă. Cand voi merge la scoala ce voi face? Dacă o las afara fuge. Am recuperat-o de 3 ori ca tot fugea. Rapid! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fuge pentru ca nu o hranesti cat trebuie, de aceea fuge.
O pisicuta flamanda, fuge la alta casa si alti stapani, care ii dau de mancare.
Cu pisica aia nu este dejauns doar sa te joci, fiind micuta, trebuei sai-i dai de 5-6 ori pe zi sa manace, pe saturate, nu putin.

| Auroradi explică (pentru Violleta2022):

Îi dau sa mănânce. Poate nu destul. Mersi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Auroradi):

Pai, de ce nu-i dai destula mancare? Daca nu-ti permiti sa-i dai de mancare, las-o sa pelce la altii care au cum sa o hraneasca!

O pisicuta mica, trebuie sa manace de mai multe ori pe zi, ca sa nu rade de faome si sa craesca. Daca o infometezi, ea pleaca la alti vecini, care o hranesc mai bine, de aceea a fugit saraca de acasa...