| Alina140663 a întrebat:

Buna TPU.am o problema cu perusul meu sad de fiecare data cand ii fac curat in colivie gasesc o gramada de fulgi [pene de alea mai micutze] si chiar si pene, nu chiar asa de mari, cam cat degetul mic de la mana

1:e ceva normal
2:oare sa il duc la veterinar
3: ce ar putea sa fie?
ca in rest nu are nimic, si chiar daca e singur si nu are pereche toata ziua
ciripeste si se simte bine

Răspuns Câştigător
| Andreeaツ a răspuns:

Ar fi bine sa ii cumperi vitamine pentru a-l mentine sanatos! Perusul tau poate fi in perioada de naparlire. Persioada lor este din iunie - iulie pana in noiembrie.
Sper ca te-am ajutat.
p@

3 răspunsuri:
| Alina140663 explică:

Ms pentru raspunsuri

Andreea2o1o ti-am dat fundita si vot[inteligent, amuzant si folositor]
si celorlalti le dau voturi

| isabell22 a răspuns:

Este deprimat, stresat, trebuie sa aiba mereu ceva de rontait, oblinda sa ii lipseasca si o baie calduta la ceva timp. posibil sa il deranjeze ceva, mai dai drumu prin camera sa-si intinda penele. al meu si-a smult toata codita, problema este ca daca nu inceteaza sa isi smulga penele in timp nu ii vor mai creste

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Daca il ai de putin timp cred e putin speriat dar sa stii ca si al meu isi lasa penele dar nu cred ca e o problema.Dar sa stii ca nu strica sa il duci la veterinar in caz de orice.