| anonim_4396 a întrebat:

Perusului meu a inceput sa ii cada penele de pe cap si nu are ciulini... semn ca iar creste altele. In rest el este vioi, se joaca toata ziua, ciripeste, mananca normal. Pe ~ 1 cm din cap nu mai are pene. Ce ar putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Boncu_Ciprian_1994 a răspuns:

Asa le cade si poate si la coada dar in max 2 saptamani ii va creste la loc (fundita)

| IVIOLETA a răspuns:

De ~ 1 luna nu ii mai cresc penele in acel loc.