| Balanovici_Anastasia_1997 a întrebat:

Buna, TPU! Am si eu o problema cu motanul meu. Este de rasa British shorthair si l-am luat pentru ca am citit ca nu este agresiv si ca e cuminte. Acum, el are aproape 8 luni si l-am luat de la 2 luni. Cam de când l-am luat, ma musca si ma zgârie foarte tare. Uneori, ma uit la el si ma ataca fără motiv. Ce sa fac? Cum sa nu ma mai atace? (Culmea e ca eu sunt cea mai drăguța cu el...)
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Tili99SSM a răspuns:

Eu am o pisica. La fel face și cu mine. Îi acord foarte multa atenție dar când nu îi convine ceva de răzbuna pe mine fără motiv

| NAdi1998 a răspuns:

Heii, pai ai putea sa il urmaresti o zi intreaga sa vezi de ce este nervos, poate nu are sufiecient loc, jucarii sau ai putea incerca sa-l scoti in lesa prin oras, parc sau sa ii faci cunostiinta cu alte pisici!

| Balanovici_Anastasia_1997 explică (pentru NAdi1998):

Mulțumesc de idei! El se 'supăra' din senin. De exemplu, eu ma uit la el si sare la mine.
Are lesa, o sa il scot mai des ( stau la apartament ). Chiar voiam sa sa întâlnească cu alte pisici, poate își mai consuma si el energia

| Balanovici_Anastasia_1997 explică (pentru Tili99SSM):

Este tot British shorthair?

| NAdi1998 a răspuns (pentru Balanovici_Anastasia_1997):

Funda?