| SweetGirl88 a întrebat:

Buna TPU... Am si eu o problema...
Ieri am gasit un caine mic, abandonat pe strada, asa ca l-am luat acasa si am observat ca are multi purici, si atunci i-am facut o baie si purecii au murit, dar i-au mai ramas o multime de oua de purici, si nu stiu cum sa scap de ele... Deci ce sa fac? nu vreau sa se umple iar... Si am abservat ca mai are si o capusa, pe aia cum o scot?
Va rog, ajutati-ma...
Fundaa

Răspuns Câştigător
| Maarina a răspuns:

Poti sa te duci la veterinar, el iti va spune toti pasi, poti sa il intrebi orice, fara frica, nu o sa rada sau ceva happy si mie mi-a mi-a fost rusine prima oara. Dar el o sa te ajute foarte mult, mai ales ca, cainele are nevoie de vaccinuri pentru a fi sanatos tun! Ai facut o fapta extreem de buna ca l-ai ajutat!

2 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

Du-te la veterinar cu el ca n-ai sa reusesti nici cu sampon, nici cu spray. Intr-adevar o sa te cam coste vizita la veterinar, dar daca vrei sa-l pastrezi merita. Capusa, pe langa ca e scarbos sa o scoti, trebuie sa stii si cum o faci. Din cate stiu eu trebuie scos "capul" bagat in pielea catelului... Ca sa nu mai zic ca poate fi purtatoare de boli.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca vrei sa il pastrezi du-te la un magazin de animale si cumpara un sprei pentru purici.sau intreaba vanzatoarea ce poti face.capusa infige o foarfecuta in ea, stiu ca e scarboasa dar daca o omori o scoti mai repede