| Si_Nicoleta_Christian_1995 a întrebat:

am un cane corso, femela de 11 luni, nu prea are pofta de mancare si e cam slabuta, as vrea sa ii dau vitamine sau calciu ceva stii ceva bun? Sau ceva de ingrasat? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu umbla cu prostii de îngrășat,sa nu ii dai așa ceva dacă ții pa ea. E normal intr-un fel sa nu aibă pofta de mâncare, din cauza temperaturii ridicate. Dar pentru pofta de mâncare și altele de genul asta, da-i zeama de lămâie, forțat, ca nu o sa o bea de buna voie. Zeama dintr-o lămâie tăiată in 2 bucăți, pe care le storci și apoi cantitatea din cele 2 bucăți i-o dai pe bag sa bea, ajutat sau forțat, cum vrei sa ii spui. Va avea sigur efect! Succes pe viitor!

2 răspunsuri:
| Andra22222 a răspuns:

Cel mai recomandat ar fi să o îngrași "natural", nu știu cât de bine îi fac pastiluțele acelea.

| Lussyyy a răspuns:

Buna,si eu am un cane Corso și i-am. Dar vitamine de cand era mic, asa este recomandat si rasa aceasta de câini necesita vitamine te poți duce la un veterinar sa ii ceri vitamine si îți va fi de folos