| paulutz a întrebat:

am un catel husky siberian e cel din poza de profil. acum are 4 luni si 2 saptamani si il ador enorm! il cheama bolt. i-am cumparat 2 custi : unu micut pentru. acum si unul mare. amandoua sunt albastre de lemn tare si cu labute de caine. pentru. la noi nu e asa cald vara ca stam intr-o zona muntoasa, si pentru. cand este mare am tarc amenajat.de 30de metri patrati si am cabanuta cu umbra si acolo e si umbra..in tarc este piatra marunta si batuta. dar il voi tine in tarc doar cand sunt plecat..sar eu nu sunt mult timp. in fiecare luna ii cumpar mancare la conserva pedigree, si uscata pedigree si royal canin. jucarii, il tin si in casa cand vrea... are perna speciala de caini, ii schimb lesa in fiecare luna sa nu se uzeze, zgarda cu colti, os, bat, mingi.ce ziceti traieste bine?

8 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Normla ca traieste bine insa nu il mai,, ingriji atat''. Adica nu il mai altinta asa de mult incearca sa il mai lasi si liber sa simta ca e caine.
Ai grija de el pentru ca un caine este un prieten care ncicioadat nu te tradeaza.

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Parerea mea este ca o sa o duca bine, dar cu mari exceptii. Acelea sunt : Nu il lasi sa respire prietene am si eu husky, dar nu inteleg de ce il alinti asa totusi cainele este ca un copil, dar nu un copil sa ii cumperi de toate. Este prea sufocat. In primul rand ai exagerat pentru ca nu cred ca ai asa ceva si un asa buget incat sa-i schimbi o amarata de lesa in fiecare luna e deja foarte exagerat. Cand o sa moara ce-ai sa faci? Ai sa plangi zile intregi pentru ca te atasezi prea Mult de el. Las-o balta cu aceste lucruri. Lasa-l sa-si faca personalitate, banuiesc ca nu ai tipat niciodata la el sau i-ai zis Nu! Din cate descrii repet ca esti foarte exagerat... Imi pare rau daca te jignesc sau oarecum, dar eu as zice sa faci retusuri in viata acestui caine pentru ca nu este Okwinking. Bafta!

| PiTbuLuL a răspuns:

Nu traieste bine ci foarte bine.Nu il alinta asa mult mai lasa-l sa isi faca personalitate asa no sa faci caine din ala daca tot atata il alinti asa mult.

| Jee354 a răspuns:

Salut! Păi părerea mea este că :

Acest husky adorabil aşa cum îl vedem în poză,trăieşte extraordinar.Dar totuşi, incearca să îi cumperi în loc de cuşcă, ceva moale, cald şi pufos, astfel încît să se simtă mai în largul lui. Sper că am contribuit şi eu la ceva.winkingBaftă şi să îti trăiască căţelul pentru ca e adorabil!:*

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Banii vor cumpara un câine bun, dar numai iubirea il va face sa dea din coada

Răspuns utilizator avertizat
| Mdea721 a răspuns:

Traieste Okay! Insa nu-mi place ideea ca-l ti in cusca... Incearca sa-i cumperi un patut cald si pufoswinking

| inooblack a răspuns:

Da, traieste bine.dar poate sa nu ii cumperi aceeasi mancare in fiecare luna, sa incerce ceva nouwinking.