| paulutz a întrebat:

am un husky siberian rasa pura de 3 luni si 3 saptamani ca in poza de avatar dar poza e facuta de mai de mult, si stau la curte intr-o zona muntoasa si vara cel mult sunt 25 de grade si o sa fie bine de el am un tarc de 30 de metri patrati cu beton si cusca mare cumparata de la real si cu cabanuta mare cu umbra, dar in tarc il voi tine doar atunci cand sunt plecat de acasa, o sa il bag si in casa daca va mai vrea, nu o sa fie singur, pot sa ma joc cu el (am 11 ani ) il ador din suflet, deci nu o sa fie singur ca o sa fie mama si tata cu el ca ei o zi sunt la lucru una nu si cand tata e la lucru e mama acasa si cand e tata acasa mama e la lucru, doar o sa ramana singur ca ma duc la scoala dar ma refer ca o sa ramana singur fara mine dar o sa fie cu cineva, stiti voi. ii fac toate poftele, imi iau de la scoala bursa de merit, alocatia si imi mai dau si parintii si in total pe luna am 4 milioane (parintii imi dau mult ) cu aia ii cumpar lui de toate :2 jucarii pe luna 2 saci mari de pedigree junior si roial canin, 2 oase, unu pentru joaca si unu ca sa nu aiba tatru, (in fiecare luna ) ii inoiesc in fiecare luna lesa si zgarda, are cusca speciala de la real pentru baietei micuti albastru de lemn tare vopsit in care sunt sertare si 2 compartimente si mai am pentru el in casa unu mare pentru baieti mari tot asa din lemn tare albastru, si imi mai raman ceva banuti si aia ii pun la colectie ca vreau sa ii cumpar inca un copartiment sa ii il pun pe cotetu ala mare adica sa il montez, il ador din suflet, nu stiu ce mas face fara el, deci ce spuneti e bine de el sau mai trebuie sa ii cumpar ceva, sau sa ii amenajez?
p.s. daca vedeti la mine la intrebari ca unu cu iubitele e varumiu, care sta la mine 2 saptamani,, sad! fudna!

Răspuns Câştigător
| Salluty a răspuns:

Cainele tau o duce foarye bine si cred ca e foarte fericit. Se bucura de atentia ta si ma bucur ca are unde sa alerge si ca ai grija de el. Mi-mi place mult rasa husky dar ai grija sa-l duci la control la veterinar cat de des poti deoarece cainii de rasa pura sunt vulnerabili la anumite boli. Incearca sa-l dresezi ca sa fie cuminte si poate-l mai scoti la o plimbare prin parc. Ai crija de blana lui, perie-l cu grija de 2-3 ori pe saptamana. Husky e o rasa activa asa ca are nevoie de activitati ca sa nu se plictiseasca.
Saluta catelul din partea meakisskisskiss

4 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Halelujah Copile!
Daca e adevarat, inseamna ca acel husky e in al 9-lea cer, asa ca nu-ti face griji ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa lume nu stie despre husky ca sunt predispusi la un grad ridicat de agresivitate. In acelasi timp sunt foarte jucausi si neascultatori. Cu banii pe care ii economisesti in fiecare luna iti recomand sa il duci la o scoala de dresaj. Prin natura caracterului lor sunt foarte greu de dresat acasa, mai ales de catre cineva fara experienta in domeniu. O scoala de dresaj va va usura vietile amandorura. Dresajul il poate incepe la 6 luni asa ca iti mai ramane ceva timp sa strangi destui bani.

| Salluty a răspuns:

Auzi? Eu cred ca ai scris intrebarea asra asa detaliata doar ca sa te lauzi. Cica intrebi daca ii e bine cainelui tau laughing. Tu stii foarte bine ca husky-ul tau traieste ca un puf si ca duce o viata minunata.
Parerea mea e ca nu avea rost sa postezi intrebarea...

| Salluty a răspuns (pentru Salluty):

Cainele tau o duce foarye bine si cred ca e foarte fericit. Se bucura de atentia ta si ma bucur ca are unde sa alerge si ca ai grija de el. Mi-mi place mult rasa husky dar ai grija sa-l duci la control la veterinar cat de des poti deoarece cainii de rasa pura sunt vulnerabili la anumite boli. Incearca sa-l dresezi ca sa fie cuminte si poate-l mai scoti la o plimbare prin parc. Ai crija de blana lui, perie-l cu grija de 2-3 ori pe saptamana. Husky e o rasa activa asa ca are nevoie de activitati ca sa nu se plictiseasca.
Saluta catelul din partea meakisskisskiss