| Gabitzza_Gabitzza_1992 a întrebat:

am un catel tibetan spaniel de 2 luni foarte adorabil si nu stiu cum sa-l invat sa-si faca nevoile afara, este primul meu catel la bloc.va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Katoky a răspuns:

Buna!
Mai lasa-l cateva luni pana mai creste pana atunci foloseset scutece pentru catei le poti lua de la medicul veterinar sau daca isi face nevoile in casa pune o carpa si el va mirosi si isi va face nevoile in acel loc pentru a nu curata in mai multe locuri...
Te pup!

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

...foarte adorabil si foarte mic.E tare devreme sa-l poti invata sa faca afara, asa ca inca va trebui sa cureti dupa el cel putin 4-5 luni.

| BizuBVBArmy a răspuns:

Pt siguarnta lui nu te sfat sa il scoti afara pana la 3 luni stiu o prietena care avea un caine de rasa tibetan spaniel si a loat un microb fatal din natura si a murit
Te sfartuiesc sa ii cumperi niste sucutece speciale care se gasesc la et shop e cea mai buna solutie

| Mihaila_Emilian_1998 a răspuns:

Daca vrei sa il inveti mai bine ii lasi mancarea afar si dupa nu o sa mai faca in casa o sa se duca la mancare cand i e foame la mine merge