| larisaendraul a întrebat:

Buna TPU Am un caine metis cocker spaniel de 10 luni, isi face treburile in casa desi o scot de 3 ori pe zi. Nu stiu ce sa mai fac cum sa o invat sa nu isi mai faca nevoile in casa. Eu stau la bloc cat a fost vreme buna tine-am balconu deschis si isi facea nevoiile pe balcon, de cand s-a racit vremea tin balconul inchis si acum isi face nevoiile in casa, cand ii vine sa iti face nevoiile isi da drumul direct nu tine deloc in ea, nu se cere afara, si face foarte des, degeaba o scot de 3 ori pe zi afara ca tot imi face in casa Ajutati-ma va rog multumesc.

1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

La 10 luni e mai greu sa o educi, incearca totusi sa nu ii mai dai multe lichide, si dai mancare speciala de catei(boabe) alea o ajuta sa numai faca des.fa-te ca o bati (cu ziarul impaturit ) si ceart-o mereu, baga-o cu nasul unde a facut.