| Bogdan_9316 a întrebat:

am un Hamster Pitic, am si cusca la el da cusca e de o persoana. E cah veche s-a dus si vobseaua de pe ea.

M-am uitat si pe google la custi, dar nu stiu frate sunt foarte scumpe custiile.
Ma rog vam lamurit pana acum, am uitat sa va arat acest site cu cusca aceasta facuta de cineva care imi este draga cusca as dori sa fac rost de aceasta cusca!

http://www.magazinul-cu-hamsteri.ro/....../index.php

"-Dupa cum vedeti prima imagine, cum as putea sa fac rost de aceea cusca, stiu ca este facuta dar cum fac rost de acel " plastic ", este de cumparat? "

Fara raspunsuri fara nici un sens. Care a avut Hamster si stie sa-mi dea un raspuns!

Funda! Daca stiti ceva de acea cusca din imagine.

Răspuns Câştigător
| Adi18 a răspuns:

Pai, am vazut in METRO, cutii din acelea, erau si mai mici si unele imense. Daca ti-ai cumparat una din aceea, incerca sa faci rost de niste plasa(Cum ar fi cea de tantari). Apoi, taie capacul si fa din el un fel de rama si prinde plasa pe el.Asta este. Apoi i-o poti decora, modela tot ce vrei.Ii pui rumegus, rotita...etc.Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Acea cutie de plastic o poti cumpara din hipermarketuri: Real, Carrefour. Chiar cand am fost saptamana asta in Carrefour am vazut una aproximativ la fel.

Nu stiu daca gasesti exact cu acele colturi rotunjite, dar nu cred ca este o problema daca o cumperi cu colturi normale.

Aceste cutii sunt pe marimi in magazin si iti poti alege ce dimensiune vrei. Nu sunt transparente, sunt exact ca cea din articolul dat de tine.

Pretul difera, insa ce am vazut eu era intre 20-50 de lei. Iti poti lua una mai mica si mai ieftina. Hamsterul nu are nevoie de atata spatiu.

Hamsterii mei ii tin in acvarii, nu am custi separate. Daca ai intrebari, spune-mi.

Spor la cumparaturi!

Pa, pa.

| DeyuPtk a răspuns (pentru sonya):

Ba are nevoie de spatiu... dupa ce ca sta toata ziua inchis intr-o cutie sa mai fie si mica...saracu'!

| sonya a răspuns (pentru DeyuPtk):

Are nevoie de spatiu, dar nu cat o cada. Iar acele recipiente sunt pe marimi si o poate alege pe cea dorita.

| Robert8871 a răspuns:

Eu cred ca acel plastic este de cumparat nu stiu incerc sa ajut pe toti
.

| Bogdan_9316 explică (pentru Robert8871):

Ok pai stiu ca e cumparat sau facut rost de undeva. Da pe mine ma intere de unde sa fac eu rost, cand stii sa ma ajuti!

| Robert8871 a răspuns:

La real stiu si eu ca i tot plastic din ala pentru cutiile de jucarii si la metro sunt

| Robert8871 a răspuns (pentru Robert8871):

Chiar si la peny market

| DeyuPtk a răspuns:

Acolo scrie asa "Ai nevoie de o cutie mare de plastic, în genul celor în care se depozitează mâncarea. Alege un model cu pereții înalți și colțurile rotunjite, și care are mânere turnate în forma cuștii, pentru a o manevra ușor. " deci iti trebuie o cutie transparenta pentru depozitare( alimente sau altceva) plasa de sus nu-ti trebuie daca e destul de inalta ca soricelul nu sare...eu il tin tot in ceva de genul dar din sticla (un fost acvariu de pesti)