| anonimaaa99 a întrebat:

As avea si eu o intrebare si vreau sa ma ajutati.
Deci...Am o pisica pe care o am de cand s-a nascut si acum am o mica problema cu ea.In vacanta aceasta am plecat la mare pentru o saptamana,iar cand am revenit acasa, pisica mea nu ma mai recunoaste.Anul trecut am mai plecat undeva pentru o saptamana, dar atunci m-a recunoscut imediat si numai cu mine statea.Acum nici nu vrea sa o ating deoarece nu ma mai stie.Iar mama mea vrea sa o dam pentru ca nu e normal sa nu ne mai recunoasca propria pisica.Este adevarat ca nu e normal asta? Ce pot sa fac ca sa ma recunoasca?
Va rog ajutati-ma, chiar am nevoie de ajutor si sa-mi spuneti ce sa fac.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VesnicRatacitore a răspuns:

Joaca-te cu ia, mangaio, gandeste-te ce ii place ei cel mai mult. nu te teme, te va recunoaste.

| anonimaaa99 explică (pentru VesnicRatacitore):

Multumesc...Sper sa isi recapete increderea! happy

| VesnicRatacitore a răspuns (pentru anonimaaa99):

Stai linistita. te va recunoaste. face asta doar ca sa o bagi in seama
.

7 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

O sa ii treaca, acum face asa pentru ca e suparata. A mea i-am dat o pastila de deparazitare si toata ziua a marait la mine si nu ma lasa sa o iau in brate, dar pana a doua zi i-a trecut. Si e normal asta, asa fac pisicile, nu sunt ca si cateii sa vina imediat la tine si sa-ti sara in brate. Le-am mai lasat si noi singure cate o saptamana si cand ne intorceam le trebuia ceva timp sa treaca peste trauma ca au ramas singure si sa se obisnuiasca ca am venit inapoi.

| ChristinneK a răspuns:

Da-i chiar tu sa manance si tine mancarea in mana, alint-o si joaca-te cu ea isi va reveni nu o da la nimeni :*

| marinavacaras a răspuns:

Eu tot am pisicuta da amea e tare sireata se preface ca nu ma cunoaste, insa cind simte miros de carne asa repede se incolotaceste de piceorele mele.Dai des ceva gustos si ea te va recunoaste. Eu ca so invat cu mine in primele zile dormeam cu ea pe pat si in truna o mingiiam.Nu e posibil ca un animal pe care l-ai crescut de pui sa nu-ti fie loial.

| anonimaaa99 explică (pentru marinavacaras):

Exact face si a mea, cand mananc ceva ea vine repede sa ii dau si ei, dar problema este ca atunci cand o tin la mine in brate mam maraie si pleaca.

| marinavacaras a răspuns (pentru anonimaaa99):

Pisica mea tot asa face cred ca nu-i place afectiunea