anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ce sa fac ca sa ma impac cu prietena mea cea mai buna? Inainte de a se incheia anul scolar am mai avut certuri,dar pana la urma ne-am impacat. Dar acum in vacanta ne certam din nou pentru lucruri prostesti, nu de mult ea mi-a spus ca nu mai suntem cele mai bune prietene ci doar prietene, dar a trecut o saptamana si a fost ok fara certuri atunci am crezut ca totul a revenit la normal. Am mai avut un fel de cearta : pe mess mi-a scris daca nu ii descarc niste melodii, iar atunci am zis eu ca nu pot ( ma jucam sims laughing ) si atunci s-a suparat pentru ca mi-a zis asa : bine ca tu te joci si iti cer si eu ceva si nu poti ( ea plangea pentru ca a primit un mesaj de la un baiat ca nu pot fi impreuna pentru ca el la sfarsitul lui iulie se intoarce inapoi in Italia ) eu nu stiam atunci de ce plangea,am intrebat-o pe sorasa. Acum ea zice ca are pe altcineva ca cel mai bun prieten, un baiat pe care il place, iar acum acel baiat ( 17 ani) merge zilnic la prietena mea, iar eu vreau sa stau si eu cu ea, dar mereu e el acolo, nici sora prietenei mele nu mai suporta ea e mai mica cu 2 ani dar ma inteleg bine cu ea si mergem la inot impreuna si imi mai spune ce se mai intampla cu ei, ba ca se impratiseaza, ba ca se tin de mana, dar ei amandoi au spus ca nu sunt impreuna. Zilele astea le-am chemat afara, prietena mea a spus ca nu ca o plecat acel baiat de la ele si ca ce vom face afara numai 3, eu, ea si sora ei. Ieri i-am spus ca sa vina la mine si a spus ca nu vrea pentru ca tot cu o zi in urma am avut o cearta pentru ca ea zice ca m-am schimbat, ca nu mai stateam tot timpul cu ea si cu o alta fata, ca nu mai eram o prietena adevarata la care sa ii spuna toate problemele... Ce sa fac? La mine am chemat-o azi de o mie de ori dar nu vrea, eu as vrea sa ma impac cu ea, dar daca as si putea cand nu e baiatul acela prin preajma. Deci? Ajutati-ma! crying

1 răspuns:
| Anonim078 a răspuns:

Fundita pentru cel mai bun raspuns :*:*